CMR04F181GPDR
Mfr.Part #
CMR04F181GPDR
Description
CMR MICA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±2%
Length :
9.7mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.382Lx0.209W 9.70mmx5.30mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.370 9.40mm
GENERAL PURPOSE
Published :
Voltage - Rated :
500V