CMR04F181GODR
Mfr.Part #
CMR04F181GODR
Description
CAP MICA 180PF 500V RADIAL
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.370 9.40mm
Width :
5.3mm
Terminal Pitch :
3.8mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.382Lx0.209W 9.70mmx5.30mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Size Code :
Length :
9.7mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm