CMR04F181FPDM
Mfr.Part #
CMR04F181FPDM
Description
CMR MICA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Terminal Pitch :
3.8mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Length :
9.7mm
Tolerance :
±1%
Published :
Height Seated (Max) :
0.370 9.40mm
Width :
5.3mm
Size / Dimension :
0.382Lx0.209W 9.70mmx5.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Datasheets
CMR04F181FPDM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL