CMR04F181FODR
Mfr.Part #
CMR04F181FODR
Description
CAP MICA 180PF 500V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
9.7mm
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.370 9.40mm
Size / Dimension :
0.382Lx0.209W 9.70mmx5.30mm
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Pitch :
3.8mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Width :
5.3mm
Datasheets
CMR04F181FODR
Cornell Dubilier Electronics CMR04F181FODR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL