CMR04F161GPDR
Mfr.Part #
CMR04F161GPDR
Description
CMR MICA
Length :
9.7mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
160pF
Width :
5.3mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.382Lx0.209W 9.70mmx5.30mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
CMR04F161GPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL