CMR04F151JPDM
Mfr.Part #
CMR04F151JPDM
Description
CMR MICA
Terminal Pitch :
3.8mm
Capacitance :
150pF
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
5.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Length :
9.7mm
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.382Lx0.209W 9.70mmx5.30mm