CMR04F151GPDR
Mfr.Part #
CMR04F151GPDR
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.382Lx0.209W 9.70mmx5.30mm
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Size Code :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
9.7mm
Reference Standard :
No
Width :
5.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
EAR99
Published :
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Datasheets
CMR04F151GPDR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL