CMR04F151FPDP
Mfr.Part #
CMR04F151FPDP
Mica and PTFE Capacitors
Width :
5.3mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Published :
Capacitance :
150pF
Terminal Pitch :
3.8mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Length :
9.7mm
Size / Dimension :
0.382Lx0.209W 9.70mmx5.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm