CMR04F131GPDR
Mfr.Part #
CMR04F131GPDR
Description
CMR MICA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Length :
9.7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
12 Weeks
Published :
Width :
5.1mm
Size / Dimension :
0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
130pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
CMR04F131GPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL