CMR04F121JODM
Mfr.Part #
CMR04F121JODM
Description
CAP MICA 120PF 500V RADIAL
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Depth :
5.1mm
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.350 8.90mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Length :
9.7mm
Lead Diameter :
400 µm
Capacitance :
120pF
Lead Pitch :
3.8mm
Size / Dimension :
0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
MIL-PRF-39001
Datasheets
CMR04F121JODM
Cornell Dubilier Electronics CMR04F121JODM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL