CMR04F121GPDM
Mfr.Part #
CMR04F121GPDM
1 (Unlimited)
Published :
Height Seated (Max) :
0.350 8.90mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Terminal Pitch :
3.8mm
Reference Standard :
Voltage - Rated :
500V
Radial
JESD-609 Code :
e0
Width :
5.1mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Size Code :
Capacitance :
120pF
Length :
9.7mm
Size / Dimension :
0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
Datasheets
CMR04F121GPDM
Cornell Dubilier Electronics CMR04F121GPDM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL