CMR04F121FPDR
Mfr.Part #
CMR04F121FPDR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.350 8.90mm
Bulk
Reference Standard :
No
Size Code :
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Width :
5.1mm
JESD-609 Code :
e0
Length :
9.7mm
Published :
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
120pF
Datasheets
CMR04F121FPDR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL