CMR04F111FPDR
Mfr.Part #
CMR04F111FPDR
Tolerance :
±1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Capacitance :
110pF
Terminal Pitch :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Reference Standard :
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.350 8.90mm
Size / Dimension :
0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Length :
9.7mm