CMR04E750GPDR
Mfr.Part #
CMR04E750GPDR
Description
CMR MICA
Size / Dimension :
0.370Lx0.201W 9.40mmx5.10mm
Size Code :
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
5.1mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
75pF
Length :
9.4mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.339 8.60mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
CMR04E750GPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL