CMR04E680FODR
Mfr.Part #
CMR04E680FODR
Description
CAP MICA 68PF 500V RADIAL
Size / Dimension :
0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Pitch :
3.8mm
Width :
4.8mm
Height Seated (Max) :
0.339 8.60mm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Length :
9.4mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
68pF
Datasheets
CMR04E680FODR
Cornell Dubilier Electronics CMR04E680FODR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL