CMR04E620FPDR
Mfr.Part #
CMR04E620FPDR
Description
CMR MICA
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
Capacitance :
62pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.339 8.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMR04E620FPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL