CMR04E430JODP
Mfr.Part #
CMR04E430JODP
Description
CAP MICA 43PF 500V RADIAL
Terminal Pitch :
3.8mm
Size / Dimension :
0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
Width :
4.8mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
9.4mm
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.339 8.60mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
43pF
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Datasheets
CMR04E430JODP
Cornell Dubilier Electronics CMR04E430JODP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL