CMR04E330GODP
Mfr.Part #
CMR04E330GODP
Description
CAP MICA 33PF 500V RADIAL
Capacitance :
33pF
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Width :
4.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.339 8.60mm
Size / Dimension :
0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
500V
Length :
9.4mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Datasheets
CMR04E330GODP
Cornell Dubilier Electronics CMR04E330GODP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL