CMR04C9R0DPDR
Mfr.Part #
CMR04C9R0DPDR
Description
CMR MICA
Height Seated (Max) :
0.331 8.40mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Temperature Coefficient :
-200/+200ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±0.5pF
Width :
4.8mm
Size / Dimension :
0.358Lx0.189W 9.10mmx4.80mm
Capacitance :
9pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Terminal Pitch :
3.8mm
Length :
9.1mm
Published :
Datasheets
CMR04C9R0DPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL