CMR04C9R0DODP
Mfr.Part #
CMR04C9R0DODP
Description
CAP MICA 9PF 500V RADIAL
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
9pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Terminal Pitch :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.358Lx0.189W 9.10mmx4.80mm
Length :
9.1mm
Height Seated (Max) :
0.331 8.40mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Width :
4.8mm
Temperature Coefficient :
-200/+200ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CMR04C9R0DODP
Cornell Dubilier Electronics CMR04C9R0DODP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL