CMR04C4R5DODM
Mfr.Part #
CMR04C4R5DODM
Description
CAP MICA 4.5PF 500V RADIAL
Length :
9.1mm
Terminal Pitch :
3.8mm
Lead Spacing :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.331 8.40mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.358Lx0.189W 9.10mmx4.80mm
Width :
4.8mm
Temperature Coefficient :
-200/+200ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
4.5pF
Datasheets
CMR04C4R5DODM
Cornell Dubilier Electronics CMR04C4R5DODM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL