CMR03F910GOYP
Mfr.Part #
CMR03F910GOYP
Description
CAP MICA 91PF 50V RADIAL
CMR
JESD-609 Code :
e0
Length :
6.9mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
91pF
Width :
3.3mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Terminal Pitch :
3mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Wire
Pbfree Code :
No
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Datasheets
CMR03F910GOYP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F910GOYP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL