CMR03F910GOCP
Mfr.Part #
CMR03F910GOCP
Description
CAP MICA 91PF 300V RADIAL
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
6.9mm
Width :
4.3mm
Capacitance :
91pF
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Terminal Pitch :
3mm