CMR03F910GOAP
Mfr.Part #
CMR03F910GOAP
Description
CAP MICA 91PF 100V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
6.9mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
91pF
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Terminal Pitch :
3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.6mm
Bulk
Datasheets
CMR03F910GOAP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F910GOAP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL