CMR03F331JOYP
Mfr.Part #
CMR03F331JOYP
Description
CAP MICA 330PF 50V RADIAL
Tolerance :
±5%
Width :
4.6mm
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Voltage - Rated :
50V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
6.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Terminal Pitch :
3mm