CMR03F331JOYM
Mfr.Part #
CMR03F331JOYM
Description
CAP MICA 330PF 50V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
330pF
Datasheets
CMR03F331JOYM
Cornell Dubilier Electronics CMR03F331JOYM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL