CMR03F301JOYR
Mfr.Part #
CMR03F301JOYR
Description
CAP MICA 300PF 50V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
6.9mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Capacitance :
300pF
Size / Dimension :
0.272Lx0.169W 6.90mmx4.30mm
JESD-609 Code :
e0
Width :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
3mm
Datasheets
CMR03F301JOYR
Cornell Dubilier Electronics CMR03F301JOYR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL