CMR03F271JOYP
Mfr.Part #
CMR03F271JOYP
Description
CAP MICA 270PF 50V RADIAL
GENERAL PURPOSE
Width :
4.1mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
Terminal Pitch :
3mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
6.9mm
Size Code :
Capacitance :
270pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
2
Reference Standard :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%