CMR03F241JOYP
Mfr.Part #
CMR03F241JOYP
Description
CAP MICA 240PF 50V RADIAL
Voltage - Rated :
50V
Width :
4.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
6.9mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Capacitance :
240pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm