CMR03F221JOYR
Mfr.Part #
CMR03F221JOYR
Description
CAP MICA 220PF 50V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
Height :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Capacitance :
220pF
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Wire
Depth :
3.8mm
Voltage - Rated :
50V
Lead Diameter :
400 µm
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
Length :
6.9mm
Military Standard :
No
Lead Pitch :
3mm