CMR03F221JOYP
Mfr.Part #
CMR03F221JOYP
Description
CAP MICA 220PF 50V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
JESD-609 Code :
e0
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Length :
6.9mm
Terminal Pitch :
3mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Width :
3.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
50V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CMR03F221JOYP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F221JOYP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL