CMR03F201JOYP
Mfr.Part #
CMR03F201JOYP
Description
CAP MICA 200PF 50V RADIAL
Size / Dimension :
0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
Tolerance :
±5%
EAR99
Terminal Pitch :
3mm
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
200pF
Voltage - Rated :
50V
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
6.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
3.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire
Datasheets
CMR03F201JOYP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F201JOYP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL