CMR03F201JOAP
Mfr.Part #
CMR03F201JOAP
Description
CAP MICA 200PF 100V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Capacitance :
200pF
Length :
6.9mm
Through Hole
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.252 6.40mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Radial
Terminal Pitch :
3mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.189W 6.90mmx4.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Width :
4.8mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
HTS Code :
Datasheets
CMR03F201JOAP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F201JOAP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL