CMR03F201GOYM
Mfr.Part #
CMR03F201GOYM
Description
CAP MICA 200PF 50V RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size Code :
Tolerance :
±2%
Width :
3.8mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
200pF
Length :
6.9mm
Height Seated (Max) :
0.252 6.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Pitch :
3mm
Bulk
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.272Lx0.189W 6.90mmx4.80mm