CMR03F201GOAP
Mfr.Part #
CMR03F201GOAP
Description
CAP MICA 200PF 100V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.252 6.40mm
Terminal Pitch :
3mm
Width :
4.8mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.189W 6.90mmx4.80mm
Capacitance :
200pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
2
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Length :
6.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CMR03F201GOAP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F201GOAP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL