CMR03F181JOYR
Mfr.Part #
CMR03F181JOYR
Description
CAP MICA 180PF 50V RADIAL
CMR
JESD-609 Code :
e0
Width :
3.6mm
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Size Code :
Tolerance :
±5%
No
Terminal Pitch :
3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Capacitance :
180pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Length :
6.9mm
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Datasheets
CMR03F181JOYR
Cornell Dubilier Electronics CMR03F181JOYR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL