CMR03F181JOYP
Mfr.Part #
CMR03F181JOYP
Description
CAP MICA 180PF 50V RADIAL
12 Weeks
Width :
3.6mm
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Voltage - Rated :
50V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Wire
Terminal Pitch :
3mm
Length :
6.9mm
Tolerance :
±5%