CMR03F181JOAR
Mfr.Part #
CMR03F181JOAR
Description
CAP MICA 180PF 100V RADIAL
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Surface Mount :
No
Width :
4.6mm
Capacitance :
180pF
Length :
6.9mm
2
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
Through Hole
JESD-609 Code :
e0
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Packaging :
Bulk
Terminal Pitch :
3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CMR03F181JOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR03F181JOAR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL