CMR03F181JOAP
Mfr.Part #
CMR03F181JOAP
Description
CAP MICA 180PF 100V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
Reference Standard :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
180pF
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
4.6mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Tolerance :
±5%
Terminal Pitch :
3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.9mm
Datasheets
CMR03F181JOAP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F181JOAP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL