CMR03F171GOYM
Mfr.Part #
CMR03F171GOYM
Description
CAP MICA 170PF 50V RADIAL
Size / Dimension :
0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Capacitance :
170pF
Datasheets
CMR03F171GOYM
Cornell Dubilier Electronics CMR03F171GOYM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL