CMR03F161JOAP
Mfr.Part #
CMR03F161JOAP
Description
CAP MICA 160PF 100V RADIAL
Size / Dimension :
0.272Lx0.169W 6.90mmx4.30mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Radial
Reference Standard :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Terminal Pitch :
3mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
160pF
Length :
6.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Tolerance :
±5%