CMR03F151JOAR
Mfr.Part #
CMR03F151JOAR
Description
CAP MICA 150PF 100V RADIAL
2
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Published :
Capacitance :
150pF
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Lead Diameter :
400 µm
Tolerance :
±5%
Length :
6.9mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Voltage - Rated :
100V
Military Standard :
Size / Dimension :
0.272Lx0.169W 6.90mmx4.30mm
Lead Pitch :
3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Dielectric Material :
Mica
Datasheets
CMR03F151JOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR03F151JOAR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL