CMR03F131GOYP
Mfr.Part #
CMR03F131GOYP
Description
CAP MICA 130PF 50V RADIAL
Tolerance :
±2%
Length :
6.9mm
Capacitance :
130pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
3.3mm
Terminal Pitch :
3mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CMR03F131GOYP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F131GOYP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL