CMR03F131GOAP
Mfr.Part #
CMR03F131GOAP
Description
CAP MICA 130PF 100V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Terminal Pitch :
3mm
Tolerance :
±2%
Length :
6.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
HTS Code :
Capacitance :
130pF
Width :
4.1mm
Datasheets
CMR03F131GOAP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F131GOAP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL