CMR03F121JOCR
Mfr.Part #
CMR03F121JOCR
Description
CAP MICA 120PF 300V RADIAL
Capacitance :
120pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Height Seated (Max) :
0.252 6.40mm
Lead Pitch :
3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
6.4mm
Width :
4.8mm
Voltage - Rated :
300V
Tolerance :
±5%
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
Length :
6.9mm