CMR03F111JOYR
Mfr.Part #
CMR03F111JOYR
Description
CAP MICA 110PF 50V RADIAL
Capacitance :
110pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Packaging :
Bulk
Reference Standard :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
No
Length :
6.9mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
3mm
Mounting Type :
Through Hole
Width :
3.3mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
CMR03F111JOYR
Cornell Dubilier Electronics CMR03F111JOYR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL