CMR03F111GOYP
Mfr.Part #
CMR03F111GOYP
Description
CAP MICA 110PF 50V RADIAL
Width :
3.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Terminal Pitch :
3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Capacitance :
110pF
Tolerance :
±2%
Length :
6.9mm
Size Code :
Size / Dimension :
0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
CMR03F111GOYP
Cornell Dubilier Electronics CMR03F111GOYP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL