CMR03F111GOCP
Mfr.Part #
CMR03F111GOCP
Description
CAP MICA 110PF 300V RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Voltage - Rated :
300V
Length :
6.9mm
Terminal Pitch :
3mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.6mm