CMR03F101GOCR
Mfr.Part #
CMR03F101GOCR
Description
CAP MICA 100PF 300V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
4.6mm
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
No
Terminal Pitch :
3mm
Capacitance :
100pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Length :
6.9mm
Datasheets
CMR03F101GOCR
Cornell Dubilier Electronics CMR03F101GOCR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL