CMR03F101GOAR
Mfr.Part #
CMR03F101GOAR
Description
CAP MICA 100PF 100V RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.8mm
Wire
Height :
3.6mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Length :
6.9mm
Voltage - Rated :
100V
Lead Pitch :
3mm
Datasheets
CMR03F101GOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR03F101GOAR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL